Medytacja

Medytacja buddyjska to precyzyjna metoda pracy z umysłem.

Umożliwia bezpośrednie doświadczanie zjawisk jako swobodnej gry przestrzeni, której wyrażeniem się jesteśmy również my sami.
Medytacja równoważy umysł i uniezależnia go od zmieniających się nieustannie warunków. Powoduje, że przeszkadzające uczucia, takie jak niechęć, przywiązanie i pomieszanie, przekształcają się w odpowiadające im mądrości. Dzięki niej idea ponadosobistego postrzegania rzeczywistości staje się realnym doświadczeniem.

Medytacje Diamentowej Drogi posługują się językiem symboli i działają na zasadzie identyfikacji z formami buddów, które reprezentują doskonałe właściwości umysłu.
Regularna praktyka sprawia, że w coraz większym stopniu wszystko, co się wydarza, jest przeżywane jako świeże i interesujące, a działanie dla dobra innych staje się naturalne i spontaniczne.

Medytacje odbywają się w Koszalinie dwa razy w tygodniu, we wtorek i piątek o godzinie 19:00, w BOM Koszalin, ul. Andersa 24 (wejście od ul. Racławickiej).

W piątek zapraszamy „nowe osoby” na 18:30 – bardziej zaawansowani w praktyce medytacyjnej będą udzielali wstępnych wyjaśnień nt. buddyzmu i medytacji oraz odpowiedzą na Wasze pytania.

Uczestnictwo w medytacjach jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Na miejscu zawsze jest osoba, która udziela podstawowych wyjaśnień na temat medytacji.

Czym jest medytacja? W przystępny sposób wyjaśnia Lama Ole Nydahl: