Ośrodek Buddyjski w Koszalinie

Buddyjski Ośrodek Medytacyjny : Koszalin ośrodek należy do Związku Buddyjskiego Diamentowej Drogi Szkoły Karma Kagyu w Polsce i jest jednym z ponad 60 ośrodków i grup medytacyjnych założonych w Polsce przez Lamę Olego Nydahla pod duchowym przewodnictwem XVII Karmapy Taje Dordźe. Na świecie jest ich ponad 700.

Obecnie dwa razy w tygodniu, we wtorek i piątek o godzinie 19:00 odbywają się otwarte medytacje w naszym ośrodku na ul. Andersa 24 (wejście od ul. Racławickiej).

Medytacje prowadzone są w języku polskim, a uczestniczą w nich ludzie świeccy, pragnący wzbogacić swoje normalne życie o wyzwalające nauki i metody pracy z umysłem. Umożliwiają one skuteczne funkcjonowanie we wszystkich życiowych sytuacjach, niezależnie od ciągle zmieniających się okoliczności. Dzięki medytacji idea ponadosobistego postrzegania rzeczywistości staje się realnym doświadczeniem.

Uczestnictwo w medytacjach jest nieodpłatne. Atmosfera w ośrodku jest nieformalna i pełna humoru, dlatego każdy może znaleźć wiele przestrzeni do własnego rozwoju.

Regularnie organizujemy też wykłady polskich i zagranicznych nauczycieli buddyjskich. Mają one na celu przekazanie rzetelnej informacji na temat buddyzmu. Poruszane tematy to min. “Buddyzm we współczesnym świece”, “Budda, miłość i partnerstwo”, “Buddyjski pogląd na śmierć”, “Medytacja – precyzyjna metoda pracy z umysłem” i inne bardziej szczegółowe nauki.

Podsumowując, wspólne medytacje „Trzech Świateł”, główna praktyka naszej linii przekazu, i organizowane przez nas wykłady nauczycieli goszczących w ośrodku, są propozycją dla każdego, kto jest zainteresowany żywym, praktycznym buddyzmem.


Pierwsza wizyta w Ośrodku Buddyjskim

Planujesz po raz pierwszy odwiedzić ośrodek buddyjski? Masz w głowie pełno pytań i wątpliwości na ten temat?

Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Nie trzeba być specjalnie ubranym, codzienne europejskie ciuchy są ok.
Nie trzeba nic przynosić ze sobą, wszystko, co jest potrzebne do medytacji, jest w ośrodku (bo właściwie potrzebne są poduszka medytacyjna, tekst do medytacji i trochę wolnej podłogi, a tak się składa, że to wszystko mamy. Acha, przydaje się też medytujący, ale to jest już w twojej gestii, nie naszej.
Nie musisz wiedzieć jak medytować, wszystko, co potrzebujesz wiedzieć, wyjaśni ci kompetentna osoba przed medytacją.
Nie musisz być znawcą buddyzm, możesz nic o buddyzmie nie wiedzieć, żeby zacząć medytować. Wystarczą twoje chęci.
Nie musisz mieć z sobą żadnych pieniędzy, medytacje są bezpłatne.

Jeśli to twoja pierwsza wizyta w ośrodku buddyjskim, dobrze jeśli przyjdziesz na Wyjaśnienia wstępne (ale nie jest to konieczne). Odbywają się one co piątek o 18:30 przed medytacją. Dowiesz się podczas niego o podstawach buddyzmu i medytacji.
Medytacje są w każdy wtorek i piątek o 19:00, ale zwykle nie zaczynają się wcześniej niż o 15 minut po, bo zawsze się ktoś spóźnia, a my czekamy i popijamy spokojnie herbatę, gadając o rzeczach ważnych i tych mniej.
Medytacja trwa ok. 30 minut. Jest prowadzona w języku polskim. Polega na podążaniu za tekstem, wyobrażaniu sobie tego, co jest czytane oraz powtarzaniu kilku sylab oraz mantry.
Po medytacji zwykle zostajemy w ośrodku, żeby znów sobie pogadać, albo idziemy gdzieś do knajpki.

Podsumowując, twoja pierwsza wizyta w ośrodku jeśli przyjdziesz w piątek o 18:30, będzie trwała około 1,5 godziny. Proszę zarezerwuj sobie ten czas.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego Buddyjskiego Ośrodka Medytacyjnego w Koszalinie na ul. Andersa 24a/3 (wejście od ul. Racławickiej).

Jeśli nadal masz pytania to napisz maila bomkoszalin@gmail.com
lub zadzwoń 608 798 226 (odbierze Maciek)

Do zobaczenia!