„BUDDA, MIŁOŚĆ I PARTNERSTWO, czyli jak kochać i być szczęśliwym” – wykład Wojtka Tracewskiego

Buddyjski Ośrodek Medytacyjny w Koszalinie
zaprasza na wykład nauczyciela buddyjskiego Wojtka Tracewskiego

„BUDDA, MIŁOŚĆ I PARTNERSTWO, czyli jak kochać i być szczęśliwym”

Czas: poniedziałek, 12 listopada 2018, godz. 18:00
Miejsce: CityBox na Rynku Staromiejskim (czyli placu przy Urzędzie Miasta)
Wstęp: bezpłatny (sugerowana dobrowolny darowizna 10 zł)

Wojtek Tracewski ma 56 lat. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i przez kilka lat był artystą-malarzem.
Praktykuje buddyzm i medytację od 38 lat. Od 1988 tłumaczy wykłady oraz książki swojego mistrza, nauczyciela buddyjskiego Lamy Ole Nydhala. Jest redaktorem naczelnym polskiego czasopisma o tematyce buddyjskiej „Diamentowa Droga”.
Od 1992 na prowadzi wykłady o buddyzmie oraz kursy medytacyjne w ośrodkach buddyjskich na całym świecie. Od wielu lat jest ciągle w podróżny dzieląc się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Na wykładzie Wojtek opowie o tym, jak wykorzystać wewnętrzny nadmiar, pojawiający się w pełnym radości związku, dla dobra wszystkich i samemu dzięki temu wzrastać. Wszystko zostanie z czasem przeniknięte dojrzałym poczuciem satysfakcji, wynikającym ze wspólnej pracy, uczenia się z życia i wprowadzania go na coraz wyższe i prawdziwsze poziomy. W ten sposób stopniowo powstaje wgląd, że najwyższa radość jest jednocześnie najwyższą prawdą oraz że podkreślanie w życiu tego, co piękne, nie jest ucieczką od życia.
Zgodnie z poglądem buddyjskim szczęśliwy i wzbogacający związek nie jest celem samym w sobie, lecz drogą do osiągnięcia pełnego rozwoju umysłu – Oświecenia. Lama Ole Nydahl, opisując, na czym polega ten stan, powiedział kiedyś: „To tak, jakbyśmy zakochali się w całym świecie, a cały świat zakochał się w nas…”

Na koniec wykładu będzie możliwość zadawania pytań oraz odbędzie się krótka, kilkunastominutowa medytacja.