„Być pożytecznym : jak dzięki buddyjskim metodom nadać życiu ponadosobisty sens i znaczenie” – wykład Jakub Kadlca

Zapraszamy na wykład nauczyciela buddyzmu Jakuba Kadlca
pt. „Być pożytecznym : jak dzięki buddyjskim metodom nadać życiu ponadosobisty sens i znaczenie”

Czas: Piątek, 5 grudnia 2014, godz. 20:00
Miejsce: ul. Piłsudskiego 90, I piętro, Koszalin

Jakub Kadlec jest czeskim nauczycielem buddyzmu. Ma 39 lat. Jako nastolatek ćwiczył sztuki walki. Rozpoczął praktykę buddyjską 20 lat temu, gdy odkrył, że te metody pozwalają mu w jeszcze większym stopniu rozwijać się, pozostając wolnym od strachu i złości. Naucza na prośbę swojego nauczyciela Lamy Ole Nydhala od 2002 roku. Pracuje jako manager projektów w przemyśle budowalnym.

Wykład „Być pożytecznym : jak dzięki buddyjskim metodom nadać życiu ponadosobisty sens i znaczenie” jest częścią promocji książki „Być pożytecznym”. To wywiad rzeka z Lamą Ole Nydahlem, pierwszym Europejczykiem, który otrzymał pełen przekaz nauk buddyzmu tybetańskiego i jako Lama przeniósł je na Zachód. To jednocześnie fascynująca opowieść o naszym umyśle, jego ogromnym potencjale, a w szczególności doskonałych właściwościach: nieustraszonej mądrości, spontanicznej radości i aktywnym współczuciu.
Książkę można będzie kupić na wykładzie.

Po wykładzie będzie czas na zadanie pytań na temat buddyzmu i rozwoju ponadosobistego oraz odbędzie się 30-minutowy warsztat medytacyjny.

Wstęp na wykład jest darmowy (dobrowolna sugerowana darowizna na pokrycie kosztów organizacji wykładu wynosi 10zł lub 5zł – uczniowie, studenci, emeryci).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *