„Związek nauczyciela i ucznia w Buddyzmie Diamentowej Drogi” – wykłady nauczyciela buddyjskiego Daniela Wysockiego, ucznia Lamy Ole Nydahla

Zapraszamy na wykład
podróżującego nauczyciela Daniela Wysockiego,
ucznia Lamy Ole Nydahla

„Związek nauczyciela i ucznia w Buddyzmie Diamentowej Drogi”

Czas:
Sobota, 9 września 2023
Godz. 18:00

Miejsce:
Buddyjski Ośrodek Medytacyjny
ul. Andersa 24A/3
(wejście od ul. Racławickiej)

Wstęp: bezpłatny (sugerowana dobrowolna darowizna na rzecz organizacji wykładu 20 zł)

Daniel Wysocki praktykuje buddyzm od 1995 r. Brał aktywny udział w powstaniu i rozwoju ośrodków w Gliwicach, Helsinkach (Finlandia) i Killarney (Irlandia).
Od 2004 r. na prośbę swojego nauczyciela Lamy Ole Nydahla wykłada podstawy buddyzmu.
Pracował jako menadżer zarządzający procesami logistycznymi.
W roku 2005 zaangażował się w projekt budowy Ośrodka Odosobnieniowego w Nagodzicach, gdzie obecnie mieszka i koordynuje jego rozwój.

Buddyzm to nauki o naturze umysłu pochodzące od historycznego Buddy Siakjamuniego, który żył i nauczał ponad dwa i pół tysiąca lat temu w północnych Indiach. Celem praktyki buddyjskiej jest osiągnięcie całkowitego urzeczywistnienia potencjału umysłu i doświadczenie trwałego szczęścia – oświecenia. Każdy może je urzeczywistnić, dlatego buddyzm nazywany jest religią doświadczenia.

Wykłady organizowane przez Buddyjski Ośrodek Medytacyjny w Koszalinie mają na celu przybliżenie buddyjskich nauk i metod pracy z umysłem (takich jak medytacja) oraz kontakt z żywym, współczesnym buddyzmem.